Wanneer je gedurende het jaar een administratie overneemt, is de kans groot dat de loon- en pensioenaangiften over eerdere perioden al door de vorige verwerker zijn ingediend. Je wilt deze aangiften natuurlijk niet nogmaals indienen.
Om ervoor te zorgen dat je zonder problemen verder kunt met het maken en indienen van aangiften, zijn er verschillende mogelijkheden. In deze FAQ leggen we uit welke stappen je moet nemen voor zowel de loonaangifte als de pensioenaangifte.
Loonaangifte
Voor de loonaangifte geef je aan vanaf welke periode jij verantwoordelijk bent voor het indienen van de aangiften.
- Ga naar Werkgever
- Open het tabblad Loonaangifte
- Vul bij Aangeven vanaf periode de periode in vanaf wanneer jij de loonaangifte gaat indienen
LogiSal houdt vanaf dat moment alleen rekening met de door jou opgegeven periode en kijkt niet meer naar eerdere perioden. Hiermee voorkom je dat LogiSal correcties op eerder ingediende aangiften gaat voorstellen.
Pensioenaangifte
Voor de pensioenaangifte geldt een aanvullende voorwaarde. LogiSal verwacht dat de aangiften van alle voorgaande perioden beschikbaar zijn in de historie.
Voorbeeld
Neem je de administratie over vanaf mei, dan moet de pensioenaangiften over periode 1 tot en met 4 beschikbaar zijn in LogiSal voordat je de aangifte over periode 5 kunt maken.
Ontbreken deze aangiften, dan geeft LogiSal een fatale foutmelding.
💡Tip: Dit mogen lege “nul” aangiften zijn.
Ontbrekende perioden toevoegen aan de historie
Zijn de eerdere pensioenaangiften niet beschikbaar in LogiSal, voer dan voor iedere ontbrekende periode de volgende stappen uit:
- Ga naar Periodeblok > UPA voor …
- Selecteer het betreffende tijdvak
- Doorloop de stappen voor het maken van de pensioenaangifte
- Wanneer de specificatie wordt getoond, klik je op de knop met het W-icoontje:

- Sla het bestand op
- Sluit de aangifte af
⚠️Let op: Dien deze aangiften niet in. Het doel is uitsluitend om de aangiften beschikbaar te maken in de historie, zodat LogiSal de volgende pensioenaangifte zonder foutmelding kan aanmaken.
Schaduwdraaien
Hoewel het niet noodzakelijk is om boekingen te maken, adviseren wij om de administratie eerst proef te verwerken (schaduwdraaien). Hierdoor sluiten de cumulatieven beter aan op de eerder verwerkte perioden en voorkom je verschillen in de verdere verwerking. Zie ook het kennisbankartikel: Schaduwdraaien.
